O firmie


Firma AM-MNIAM powstała w 2011 roku, specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu posiłków do przedszkoli i żłobków. 
Firma świadczy również usługę przewozu dzieci niepełnosprawnych (miejsce zamieszkania - placówka przedszkolna; placówka przedszkolna - miejsce zamieszkania)
Swoje usługi świadczy na terenie Krakowa i okolic.

Posiłki przygotowywane w kuchni AM-MNIAM nie zawierają glutaminianu sodu i przygotowywane są bez soli. W trosce o zdrowe żywienie dzieci pieczone są ciasta warzywne, do jogurtu naturalnego dodawane są owoce, a wędliny zastępowane są mięsem pieczonym w piecu konwekcyjno-parowym oraz pastami z mięsa gotowanego
W kuchni zastosowanie ma bardzo szeroka gama ziół przyprawowych. 
Misją Firmy jest przyzwyczajanie dzieci do naturalnego smaku potraw!

Posiłki przygotowywane są na bieżąco, z produktów najwyższej jakości z uwzględnieniem diet dla dzieci i zapewnieniem odpowiedniej kaloryczności. 
Jadłospisy (osobny dla dzieci przedszkolnych i żłobkowych), komponowane są w oparciu o wymagane normy żywienia dzieci. Są zbilansowane w proporcji składników pokarmowych, niezbędnych do odżywiania organizmu małego człowieka, zwłaszcza białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin, składników mineralnych.
Każdego dnia firma dostarcza 3 posiłki:
  • śniadania,
  • obiady składające się z dwóch dań (zupa + drugie danie) i kompotu z owoców
  • oraz podwieczorki.
Przygotowane posiłki, dostarczane są w przeznaczonych do tych celów specjalnych bemarach utrzymujących temperaturę do 12 godzin, zabezpieczających posiłki przed wychłodzeniem i wylaniem, spełniających wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
Firma gwarantuje, że działa zgodnie z zasadami HACCP oraz że przechowuje próbki żywności przez 72 godziny, pobierane zgodnie z procedurą.


Obecnie AM-MNIAM dostarcza posiłki do: 
Niepublicznego Przedszkola „Zielone nutki” w Trojanowicach,
Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Radosne nutki" w Zabierzowie
Niepublicznego Przedszkola "Bajkolandia 2" w Węgrzcach,
Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Kubisiowy Ogród" w Węgrzcach,
Niepublicznego Przedszkola "Jeżykowo" w Krzeszowicach.